PUBLIKACJE 2019-2020

W ramach projektu: Poznanie i pamięć: dziedzictwo historycznej ziemi łomżyńskiej w źródłach (XV-XX wiek). Tożsamość osób i miejsc – w 600-lecie praw miejskich Łomży: grodu ziemi łomżyńskiej (XIV-XVIII w.), stolicy departamentu (1807-1815) i guberni (1867-1918) zostanie wydanych sześć publikacji:

  • Rody i rodziny Mazowsza i Podlasia. Źródła do badań genealogicznych, red. M. K. Frąckiewicz – zbiór tekstów, które ukazują dzieje osób, przedstawicieli rodów i rodzin mających związki z Mazowszem i z Podlasiem – luty 2019 r.
  • Chojnowska, M. K. Frąckiewicz, Prawosławni łomżyńscy. Opracowanie ze słownikiem nazwisk, w cyklu: Mniejszości narodowe i etniczne w XIX i początkach XX w. w Łomżyńskiem – maj 2019 r.
  • K. Frąckiewicz, Nazwiska Żydów łomżyńskich z końca XVIII i z XIX wieku. Perspektywa kulturowo-językowa. Opracowanie ze słownikiem – czerwiec 2019 r.
  • Księga pamięci żydowskiej gminy Ciechanowiec, red. naukowa Małgorzata K. Frąckiewicz i Mirosław Reczko; tłum. z hebrajskiego Ewa Wroczyńska, tłum. z jęz. angielskiego Mirosław Reczko – grudzień 2019 r.
  • K. Frąckiewicz, Ewangelicy łomżyńscy. Opracowanie ze słownikiem nazwisk, w cyklu: Mniejszości narodowe i etniczne w XIX i początkach XX w. w Łomżyńskiem – kwiecień 2020.
  • Księga pamięci żydowskiej gminy Zambrów, red. naukowa Małgorzata K. Frąckiewicz; tłum. z hebrajskiego Ewa Wroczyńska – wrzesień 2020 r.

Kategorie: Publikacje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zmień rozmiar