Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [591.42 KB]


2 Komentarze

Alicja Filochowska-Pietrzyk · listopad 14, 2022 o 1:19 pm

Panie Tadeuszu! Ależ narobił Pan nam apetytu publikując fragment opracowania losów rodziny Gontarzów. Juz tylko ten niewielki kawałek daje przedsmak tego, co znajdziemy w dalszej części sagi. Pięknie Pan dozuje napięcie…
Dużo robią świetne zdjęcia! Bardzo celnie je Pan skomentował. To prawda, twarze wiele mówią. Już nie mogę się doczekać dalszych losów tych pięknych, zadbanych dzieciaków. Prawdopodobnie żadne z nich już nie żyje. Jak potoczyło się ich życie? Czy były szczęśliwe? Wracały do Polski?
Najserdeczniej Pana pozdrawiam

Maria Lachowska · listopad 28, 2022 o 6:23 pm

Panie Tadeuszu!Znając Pana pasję i umiejętności w odkrywaniu i śledzeniu losów mieszkańców Ziemi Lomżyńskiej chciałabym zainteresować Pana osobą Alojzego Mazewskiego,syna emigrantów urodzonego 5 stycznia 1910 roku w Chicago.Ciekawe byłoby ustalenie czy był on kuzynem Franciszki czy to tylko zbieżność nazwisk. Alojzy Mazewski to wybitny działacz polonijny,prezes Związku Narodowego Polski,a także prezes Kongresu Polonii Amerykańskiej .,członek Komitetu Medalu Katyńskiego. Serdecznie pozdrawiam .Czekam na następne równie ciekawe materiały.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 114 views
Zmień rozmiar